نایلون زباله رولی که باعث مرگ شاهزاده انگلیس شد

کیسه‌های زباله پلاستیکی نایلون زباله رولی از زمان اختراع خود، محل‌های دفن زباله را پر می‌کنند و متأسفانه، بیشتر انواع پلاستیک‌ها تا یک هزار سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند.
در سال 1971، دکتر جیمز گیلی، شیمیدان دانشگاه تورنتو، پلاستیکی را اختراع کرد که وقتی در نور مستقیم خورشید قرار می گرفت، در مدت زمان معقولی تجزیه می شد.
جیمز اختراع خود را به ثبت رساند که میلیونمین اختراع کانادایی بود که صادر شد.
ژوئیه30امروزه کیسه های زباله یا آسترهای سطل زباله به طور جهانی در سراسر جهان استفاده می شود. چه در یونان باشید و چه در خلیج گرین، به راحتی می توانید یکی از انواع کیسه های زباله را پیدا کنید.
کیسه های زباله بدون شک با جلوگیری از شیوع بیماری و حاوی میکروب ها جان افراد بی شماری را نجات داده اند.
با این حال، آیا تا به حال به بررسی تاریخچه کیسه زباله توقف کرده اید؟ اگر این کار را نکرده اید، تنها نیستید! اکثر مردم هرگز به تاریخچه کیسه زباله فکر نمی کنند.
نایلون
برای رفع این مشکل، بیایید یک سفر سریع به یک مسیر حافظه زباله داشته باشیم تا تاریخچه کیسه های زباله را مرور کنیم.
قبل از شروع تاریخچه کیسه های زباله قبل از اختراع کیسه‌های زباله، مستعمره‌نشینان آمریکایی زباله‌های خود را دفن می‌کردند، می‌سوزانیدند یا در خیابان پرتاب می‌کردند جایی که گرازها آزادانه پرسه می‌زدند و زباله‌های تند مرتباً سرریز می‌شد.
اگر کشاورز بودید، احتمالاً زباله های خود را به بزها، خوک ها، جوجه ها یا سگ های خود می دادید. یکی دیگر از گزینه های دفع، ریختن آن در اقیانوس بود.
در واقع، شهر نیویورک یک اسکله در رودخانه شرقی به ویژه برای ریختن زباله در آن ایجاد کرد. نیازی به گفتن نیست که زندگی قبل از کیسه های زباله با امروز بسیار متفاوت بود.
زباله‌ها در گودال‌ها راکد بودند، جایی که حشرات و جوندگان را جذب می‌کردند، در حالی که فاضلاب خام مرتباً آب آشامیدنی را آلوده می‌کرد و منجر به بیماری می‌شد.
زباله چنان مشکلی بود که ویرجینیای غربی شکار کرکس ها را غیرقانونی اعلام کرد زیرا این موجودات یک راه حل طبیعی مدیریت زباله بودند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.